Лікування оніхомікозу (грибкового ураження нігтя)

Оніхомікоз – ураження нігтів грибковою інфекцією. Захворювання зустрічається у 5-10% населення і серед інших уражень нігтів становить близько 30%.
 
Причини оніхомікозу
 
Інфікування нігтьових пластинок стоп відбувається в основному в громадських лазнях, саунах, плавальних басейнах. Лусочки з патогенними грибами, відпадаючи у хворих оніхомікозом, потрапляють на підлогу, лави, решітки, доріжки, килими і підстилки. В умовах підвищеної вологості гриби можуть не тільки тривалий час зберігатися, але і розмножуватися, особливо на нефарбованих дерев'яних лавах і гратах, що робить їх інтенсивним джерелом інфікування.
 
Часто відбувається внутрішньосімейна передача оніхомікозу при користуванні загальним взуттям, рушниками, мочалками, недостатній обробці ванни після миття, а також за рахунок килимків та решіток у ванній кімнаті. Зараження нігтів рук відбувається зазвичай при почісуванні шкіри.
 
Виникненню оніхомікозу сприяють травмування нігтів, особливо багаторазове (у спортсменів), порушення кровопостачання кінцівок, важкі супутні захворювання (цукровий діабет, імунодефіцитні стани, хвороби крові).
 
Лікування оніхомікозу
 
Протигрибкові засоби місцевої дії малоефективні при ураженні нігтьових пластинок. Обробці протигрибковими мазями, кремами, розчинами, лаками обов'язково має передувати видалення ураженої ділянки нігтя механічним шляхом професійним лікарем-подологом або за допомогою кератолітичних пластирів. Механічне видалення полягає в спилюванні або зрізанні кусачками уражених фрагментів нігтьової пластинки. Також рекомендується використання кератолітичних пластирів, які допоможуть розм'якшити ніготь.

Замовлення послуги

ВИД ПОСЛУГ
Лікування оніхомікозу (грибкового ураження нігтя)
Замовити

Інші процедури

Отримати консультацію